Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

===================>h984
Destek: 0(850) 550 0990

Cep Telefonu Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep telefonları artık ne kadar sağlam yapılırsa yapılsın, ekranlarında kırılmalar meydana gelebilir. Her zaman kaza ihtimalinin olması değişimlerini de gerekli kılar. Her telefon için ekran değişimi aynı değildir. Telefona ve modeline göre farklılıklar görülebilir. Fakat genel hatları ile benzer şekilde sökülüp değişimler yapılır. Bazı telefonların ekranlar tutkallı bazıları ise vidalı şekilde dizayn edilmiştir.

Cep Telefonu Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

Cep telefonları kırılır kırılmaz ilk merak edilen konuların başında, ekran değişiminin ne kadar süreceği noktasıdır. Telefon garanti süresi içinde ise, kendi servisi belirli bir süre vererek ekran değişimi yapar. Fakat garanti kapsamı dışında ise teknik servisler süre vererek ekran değişimini yaparlar. Burada önemli olan ekranın ellerinde olması ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmasıdır. Çünkü ekran değişimi konusunda tecrübeli olan kişiler daha kısa süre içinde bunu hallederler.

Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

Dokunmatik ekranların hayatımıza girmesi ile birlikte ekran hasarları ile daha çok karşılaşır olduk. Bu nedenle de tamirinin nasıl yapıldığı merak konusu oldu.

Dokunmatik ekran tamiri şu şekilde yapılır:

  • Telefon ekranı açılır
  • Ekran diğer parçalardan ayrılır
  • Bağlantı kablosu var ise zarar verilmeden açılır
  • Yeni ekran ve cam bileşeni monte edilir
  • Telefon tamamen kapatılır ve kullanıma hazır hale getirilir

Ekran ve camın değişimi birlikte yapılır. Bazen sadece üst cam kırıldığında dokunmatik ekrana dokunulmaması istense de bu pek mümkün değildir. Çünkü üretimi birlikte yapılır.

Ekran Tamirini Kendimiz Yapabilir Miyiz?

Kişiler eğer kendileri ekran tamir yapma bilgi ve becerisine sahipse yapabilirler. Fakat olması gereken, telefonun kendi servisinin ekran tamirini yapmasıdır. Çünkü olası bir hatada siz haksız çıkarsınız. Ayrıca kişi telefon tamirinden ne kadar iyi anlarsa anlasın, telefona zarar verme riski bulunur.

Her telefonun farklı yöntemler ile tamir edildiği unutulmaması gereken bir gerçek olarak karşımıza çıkar. Telefonun garanti şartlarında dahi farklılıklar görülebilir. Alınan sorumluluğun farkında olunup, olası bir risk durumunda faturanın size kesileceğini unutmamalısınız. Teknik servise verilerek sorunun çözülmesi istenmelidir.