Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

===================>h982
Destek: 0(850) 550 0990

Akıllı Telefonlarda En Sık Karşılaşılan Problemler?

Türkiye içerisinde yapılan bu araştırmada kullanıcıları 15 dakikada bir telefon ekranına baktığı gözlemlenmiştir. Bu istatistik en çok karşılaşan problemin ekran kırılması olduğunun bir nevi göstergesi sayılmaktadır. Diğer önemli bir problem ise çoğu kullanıcının şikâyet ettiği batarya yüzdesinin kullanıma bağlı kalmaksızın çabuk şekilde bitmesidir. Bu sorun aslında basit bir sorun olarak gözükse de bu duruma takiben meydana gelecek arızalar farklı arızalar meydana getirecektir.

Telefonda karşılaşılan yukarda bahsedilen 2 temel maddeye ek olarak;

 • Ön ve arka kamera sorunları
 • Ses düğmesi sorunları
 • Dokunmatik sorunları
 • Home tuşu ya da orta tuş sorunları
 • Kulaklık girişi sorunları
 • Şarj giriş yeri sorunları
 • Hoparlör sorunları
 • Sensor sorunları şeklinde temel sorunları sıralayabiliriz.

2) Genelde en sık karşılaşılan problem ekran kırılması olduğunu artık biliyoruz peki bu sorunu ortadan kaldırmak için ne tür önlemler almalıyız?

Bu sorunu aslında çoğu kullanıcının bildiği kırılmaz cam ve kılıflar aracılığı ile önlemek mümkün lakin düşürme, çarpma ya da buna benzer durumlarda kullanmış olduğumuz koruyucu önlemler bu sorunun önüne geçememektedir. Bu neden ile telefonu bu gibi durumlardan gerektiği kadar uzak tutmak en güvenilir yol olarak gözükmektedir.

 3) Teknik servise gelen bir telefonun üzerinden hangi parçalar bulunmaktadır, hangi parçaların değişimi mümkündür?

 Bir telefonda bütün malzemelerin yuvası olduğu bir kasa mevcuttur. Bu kasanın içerisinde telefonu oluşturan parçalar yerleştirilmektedir. Standart bir telefonun içerisinde;

 • Anakart
 • Ekran
 • Batarya
 • Hoparlör
 • Ön ve arka kamera
 • Mikrofon
 • Anten
 • Sim kart yuvası
 • Titreşim motoru gibi temel bir telefonda bulunan parçalar bu şekildedir.

Söylediğimiz çoğu parçanın değişimi mevcuttur lakin Anakart değişimi yapılması her teknik serviste yapılmamaktadır. Bu değişim için telefon modeline ait yetkili servis değişimini yapabilir. Anakart değişiminde tüm veriler kaybolmakta olup zarar görmemiş Ana karttan diğerine verilerin taşınması mümkün olabilmektedir lakin zarar gören Ana karttan bu veri transferi mümkün olmamaktadır.

4) Akıllı telefonlarda ilk aldığımız batarya 1-2 gün giderken, telefonu kullandıkça şarjları çabuk bitebiliyor. Bu durumda batarya ömrünün uzaması için nasıl adımlar atılmalıdır ve buna bağlı olarak batarya değişimi ne kadar sürede yapılmalıdır?

Bir telefonun düzgün çalışması için elektronik parçaların pilden anlık olarak güç çekebilmesi gerekir. Bu bileşenler kimyasal olarak yaşlandıkça etkileri azalır. Pillerin ölüm süreci çıktıkları andan itibaren başlar, bu kaçınılmazdır. Lityum-iyon pilleri çok nadir kullansanız ve zaman zaman şarj etseniz dahi birkaç sene içinde ölebilirler.

Sürekli kullanıldığında bir lityum-iyon pilin ömrü iki yılın altındadır. Pillerin kimyasal bir işlemle çalıştığı düşünüldüğünde böyle bir kötüleşme beklenmektedir.

Pil ömrünü uzaması için bazı kullanım ipuçları bulunmaktadır. The Repair House olarak tespit ettiğimiz bu önlemlerden bazıları telefonu çok sıcak ortamdan uzak tutmak ve bunun yanı sıra en güncel yazılıkları yüklemek olmalıdır.

5) Akıllı telefonlar için ahize ve hoparlör neden zamanla sorun çıkarmaktadır, bu sorun karşısında ahize ve hoparlör temizliği nasıl olmalıdır?

The Repair House mağazalarında en sık karşılaşılan problemlerden bir diğeri de ahize ve hoparlör kirliliğidir. Telefonunuzun ahize ve hoparlörü çok kirlenirse doğru şekilde çalışmayı bırakır. Ağır bir toz, çamur ve hatta makyaj kalıntısı, ızgaraya giren çıkan sesi hızla etkileyecektir. Bu da müziğinizin sessiz çalacağı ve insanları sizi telefon görüşmelerinde duyamayacakları anlamına gelir.

Hoparlörünüzü ve ahizenizi temizlemek için ilk teknik, yumuşak bir fırça ile fırçalamaktır. Bu bir dış fırçası veya boya fırçası olabilir. Diğer yöntem maskeleme bandıdır. Bu bant yapışkan kalıntı bırakmayacak şekilde tasarlanmıştır. Maskeleme bandı veya ressam bandı, herhangi bir yüzeyde tutkal kalıntısı bırakmamak için özel olarak üretilir. Maskeleme bandı hoparlörünüzdeki veya mikrofonunuzdaki inatçı kirleri çıkarmak içim mükemmel bir araçtır.

Bunlara ek olarak kürdan aracılığı ile çok fazla baskı uygulamadan ızgaraları temizleyebilir ya da basınçlı havayı dikkatli kullanarak temizleme yapabilirsiniz.

Bu bahsedilen problemlerde The Repair House mağazalarından güvenli ve en temiz şekilde yapılabilmektedir. Telefonunuzu güvenle teslim edeceğiniz The Repair House mağazalarında kullanılan alet ve parçaların yanında profesyonel ekibimizle telefonunuza hiçbir şekilde zarar verilmemektedir.

6) Şarj soketinde sorun olduğunu nasıl anlarız, hoparlör ya da ahize gibi temizliği mümkün müdür?

Telefon şarj soketi yeri belirli bir süre sonra bazı sebeplerden dolayı temassızlık yapabilir. Telefonunuzu şarja taktığınız bataryanın dolması için aşırı bir şekilde bastırmanız ya da şarj aleti ucunu aşağı yukarı, sağa sola zorlamamanız gerekebilmektedir. Elinizi şarj aletini ucundan çektiğiniz zaman ise şarj almamaya başlar.

The Repair House olarak bu sorunun sebeplerini açıklamak ve tekrar karşılaşmamak için aşağıda ki yöntemleri dikkatli şekilde uygulamanızı öneririz.

Şarj soketlerinde yaşanan temassızlığın en büyük sebebi cihazın telefona takılırken veya çıkarılırken aşırı bir şekilde şarj girişi yerinin zorlanmasıdır. Şarj soketi bağlı bulunduğu kısımdan ayrılmaya başlar. Lehimi, kablosu ya da kırılma çatlama yaşanabilir. Bu gibi durumlarda şarj soket değişimi yapılarak sorun ortadan kalkmış olur.

Şarj soketinin temizliği diğer parçalara gibi elbette mümkündür. İlk yöntem basınçlı hava yöntemi en etkili olan yöntemdir. Kompresör ya da hava pompası bu işlem için kullanılabilecek malzemelerdir. Bu yöntem sonucunda başarılı olamadıysanız profesyonel bir ekipten yardım alarak sorunu çözmeyi düşünmelisiniz.

7) Cep telefonlarının ön-arka kamera sorunları nelerdir, hangi sebeplerden dolayı bu arızalar meydana gelmektedir?

Cep telefonlarımızın en çok kullandığımız özelliği hiç şüphesiz kamerasıdır. Telefonlarımızın ön ve arka kameralarını günde sayısız kez kullanırız. Kullanıcıların en çok şikâyet ettiği konuların başında da cep telefonu kamera sorunu olmaktadır.

The Repair House tarafından yapılan bir araştırmada kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan ilki kameranın veya kamera soketinin aldığı darbeler sonrasında hasar görmesinden kaynaklanmaktadır. Kameranın bulanık çekmesinin sebebi ise genellikle kamera camının çizilmesinden kaynaklanmaktadır.

Telefon darbe aldığında, yere düştüğünde, kamera kısmında istemsiz bir şekilde baskı uygulandığından hassas olan kamera merceği ya da soketi kırılır ya da çatlar. Bunun sonucunda ‘’Kamera başarısız’’ hatası verir ya da kamera hiç açılmaz. Açılsa dahi karartılı görüntüler çeker. Bu durumda çözüm olarak The Repair House ekibi tarafından özenle ve dikkatli bir şekilde yaptıracağınız kamera değişimi işlemi sorununuza kesin bir çözüm sunmaktadır.

8) Herhangi bir sıvıya düşmüş telefonlarda kullanıcılar olarak neler yapmalıyız?

İlk olarak eskiden bilinen yöntemle, kurutma makinası ile telefona sızan suyu kurutma fikrini kesinlikle aklınızdan çıkarmalısınız. Saç kurutma makinesi telefonun mekanik parçalarına zarar verdiği gibi, suyu yok etmiyor ve iç parçalara iyice yayılmasına sebep oluyor. Aynı şekilde bu durumun tersini düşünerek elektrikli süpürge ile suyu çekmenin etkili olduğu kanısı da doğru bildiğimiz yanlışlardan. Elektrik süpürgesi suyu çekse dahi, telefonun dokunmatiğine zarar verir ve hassas parçaların arızalanmasına sebep olur.

The Repair House profesyonel ekibinde telefonunuz su geçirdiği zaman hazırlayacağımız en temel araçlar şunlardır; Pamuk, vakum poşet, pirinç, silika, temiz bir havlı ve şarj cihazı.

Sırasıyla kurtarma aşamalarını uygularsanız telefonunuz yüksek ihtimalle kurtulacaktır.

En öncelikli yapmanız gereken telefonu kapatmak olacaktır. Sızan su, telefon açık olduğu takdirde, çalışan mekanizma ısısı nedeniyle içeri doğru diğer parçalara hızla yayılabilir.

Telefonu sudan çıkarır çıkarmaz temiz ve tozsuz bir havlu ile kurulamalısınız. Telefonun dış yüzeyi tamamen kuruyana kadar nazik hareketlerle kuruladıktan sonra diğer işlemlere geçiş yapabilirsiniz. Biraz önce kullandığımız havlu üzerinde telefonun batarya, hafıza kartı, sim kart ve bunun gibi ayrılabilecek tüm parçaları çıkarın. Normal bez ve havlular tamamıyla içine çekmediği gibi toz da bırakır. O nedenle kurulama işlemine daha temiz olması ve suyu içine daha iyi çekmesi için pamuk ile devam etmelisiniz. Telefonun ayrılan parçalarını bir parça pamuk ile kuruladıktan sonra, kulak temizleme çubuğu ile, telefonun ayrıntılı deliklerini de silmeyi denemelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra en yakın The Repair House servisine gelerek telefonunuzu güvenle kontrol ettirerek çözüme ulaştırabilirsiniz.

9) Garantisi devam eden telefon teknik serviste işlem görürse garantisi devam eder mi?

Garantisi devam eden telefonlar kullanılan modelin yetkili servisinden başka bir teknik serviste işlem gördüyse garanti kapsamına tekrar girmemektedir. Bu nedenle telefon üreticileri bu tip durumlarda farklı bir teknik serviste işlem gördüğünü anlamak için bazı önlemler almıştır. Bu nedenle garanti kapsamına girip girmediğini bu şekilde anlayabilmektedirler.

10) Telefonun yavaşlamasına neden olan problemler nelerdir?

Öncelikle yavaşlamayı etkileyen 2 temel neden olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Bunlar yazılım erozyonu ve yazılım şişmesidir.

1- Yazılım Erozyonu

Bu sorun, sıklıkla ya da az kullandığınız bir yazılım fark etmeksizin oluşabilecek performans bozukluklarını ifade etmektedir. Bu problem çekirdek yazılımı kullandığımız kendilerine özel sistemleri bulunan uygulamalar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Buna örnek verecek olursak; Android 4.4 üzerinde bazı oyunları ve uygulamaları kurmak cihazın yavaşlamasına neden olabilir. Çünkü en son güncellemeler ve uygulamalar, yeni işletim sistemlerine göre uyarlanmaktadır. Çekirdek yazılım eski ve yüklenen yazılımlar yeniyse bazı uyumsuzluklar yaşanabiliyor ve performans düşüyor. Yazılım erozyonunun önüne geçmek için en önemli taktik fabrika ayarlarına geri dönmektir. Fabrika ayarlarına geri döndükten sonra tehlikeli uygulamalar ortadan kalkmakta ve cihaz temizlendiği için iyi bir çözüm yolu oluşmaktadır.

2- Yazılım Şişmesi

İndirilen bazı uygulamalar cihazların hafızalarında kendi çekirdek yazılımlarından daha yüksek boyutlarda olan artıklar ve çerezler bırakmaktadırlar. Bu artıklar normal şartlarda uygulamanın hızlı çalışması içindir fakat cihazı yavaşlatabilirler. Zaman içerisinde biriken ve şişmeye başlayan uygulamaların sayısı arttıkça cihazlar o kadar çok yavaşlamaya başlamaktadır. Zaman içerisinde birikerek şişen uygulamalar arka planda çalıştıkça daha fazla işlem gücü talep etmeye başlarlar. Hafızayı temizlemek için üçüncü parti uygulamalar kullanabilirsiniz. Size önerebileceğimiz en faydalı yöntem ise düzenli olarak “Ayarlar” sekmesine giderek uygulamalarınızın hafıza yönetimlerinden gereksiz dosyaları tek tek silmek olacaktır.

 • Yazılımsal bir sorun olup olmadığını kontrol edin.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Uygulamalarınızı kontrol edin.
 • Depolama alanınızı boşaltın.
 • Uygulamayı tamamen kapatın.
 • Telefonunuzu ayalarını sıfırlayın.

11) Akıllı telefonların aşırı ısınma sebepleri nelerdir? Telefonun ısısı nasıl düşürülür?

Yapılan bir araştırma da;

Bir telefonun aşırı ısınmasında ki en temel 4 etkeni sizler için sıraladık.

 • Aşırı sıcaklar ve güneş ışığı.
 • İşlemciyi fazla çalıştırılan işlemler.
 • Güncel olmayan uygulamalar.
 • Zararlı yazılımlar.

Telefonun ısısını düşürmek için;

 • Telefonun diğer cihazlarla olan kablosuz bağlantısını kesmek.
 • Kullanılmayan uygulamaları telefondan kaldırma.
 • Cihazın kılıfını çıkarmak.

Akıllı telefonların ısısını düşürmeye çalışırken yapılan yanlışlar telefonların bozulmasına sebep olabilmektedir. Özellikle telefonları soğutmak için buzdolabına konması ani ısı değişimi yaşanmasıyla cihazların bozmaktadır.

12) Telefonum neden kendi kendine kapanıyor?

Telefonlar neden durduk yere kapanır sorunu hem İPhone hem Android kullanıcılarının en çok şikâyet ettikleri problemlerin başında geliyor. Her gün piyasaya yeni bir telefon çıksa da hala bu sorunla karşı karşıya kalmaya devam ediyoruz. Peki çoğu kişinin sinirlerini bozan bu durum neden kaynaklanır? Sorusuna The Repair House profesyonel ekibi olarak sorunların sebeplerini ve çözüm önerilerini inceliyoruz.

Çözüm önerilerine geçmeden önce sorunun neden kaynaklandığına bakmanızda fayda var. Sorun donanımsal ya da yazılımsal sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Eğer cihazının kapanma sebebi yazılımsal kaynaklı ise aşağıda anlattığımız önerileri uygulayabilirsiniz. Ancak donanımsal bir sorun söz konusuysa telefonunuzu yetkili servise götürmeniz gerekir.

​1- Yazılımsal Kısmını Kontrol Edin

Kullandığınız telefonun yazılımını güncel tutmak sorunun giderilmesinde ki en önemli etkendir. Android veya IOS işletim sisteminizin hızı ve güvenliği açısından son sürüm güncellemelerine dikkat etmek sorunu en başından çözmekte büyük bir olanak sağlar. Yazılım güncellemelerine telefonunuzun ayarlar kısmı içerisinde güncelleme sekmesi altından ulaşabilirsiniz. Eğer cihaz bir döngü içinde kapanıp açılmaya devam ediyorsa The Repair House mağazalarınızda getirdiğiniz taktirde bütün kötü yazılımlardan temizlenip yazılımsal sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.

2- Uygulamalarınızı Güncelleyin

Telefonunuza uygulamalar indirirken kabul ettiğiniz erişim izinleri sadece cihazınızın içine değil, donanımlarınızın da içine girmiş olabilir.  Bozuk uygulamalar cihazınızın işletim sistemini etkileyeceğinden indirme yaparken güvendiğiniz ya da içeriğinden emin olduğunuz uygulamaları indirmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca güncel olmayan uygulamalar da telefonunuzun yavaşlamasına ve kendini kapatmasına neden oluyor olabilir. Uygulama güncellenmesi için gerekli bilgileri daha önceki sayfalarda ele almıştık. Bu yüzden güncel uygulama kullanmaya dikkat etmelisiniz. Uygulama güncellemesi genelde otomatik olarak yapılmaktadır lakin otomatik güncellemenin kapalı olması durumunda uygulama yöneticisi kısmından kendiniz bu güncelleştirmeleri yapabilirsiniz.

3- ​Bataryayı Kontrol Edin

Batarya hasarı telefonların kendi kendine kapanma sorunları arasında en önemli yere sahiptir. Eğer telefonunuzun şarjı yüksek seviyelerden düşük seviyelere birden düşüyorsa büyük ihtimalle batarya kısmında bir problem vardır ve bu sorun telefonunuzun kapanmasına neden oluyordur. Bu durumda bataryanızı kısa süre içinde değiştirmelisiniz. Pilinizin ömrünü tamamlamış ya da hasarlı olduğunu şişmesinden ya da anlık şarj değişimlerinden anlayabilirsiniz.  Her şarj aletinin farklı voltaj değerlerine sahip olmasından dolayı farklı şarj başlıkları kullanarak da telefon piline zarar vermiş olabilirsiniz. Bu nedenle telefonunuza ait uygun başlığı eğer elinizde yok ise uygun değerleri öğrenip uygun başlık temin ederek şarj işlemine devam edebilirsiniz.

4- Depolama Alanınızı Boşaltın

Iphone ve Samsung cihazlarda çok fazla resim ve videonun olması ve depolama alanının yetersiz olması telefonun kasmasına ve kapanmasına neden oluyor olabilir. Bu sebeple kullanmadığınız dosyaları ve uygulamaları silerek telefonu temizlemelisiniz. Bu işlemi yaparken uygulamalar kısmında depolama alanında fazla yer tutan uygulamaya tespit ederek o uygulamaya ait önbelleği temizleme işleminden sonra uygulamanın depolama alanındaki fazla bilgileri silmiş olursunuz. Bu işlemden sonra tekrar aynı hatayı alıyorsanız telefon içerisinde ki zararlı yazılımlardan kurtulmanız telefonunuzun ideal şekilde çalışmasına olanak sağlayabilirsiniz.

​5- Telefonunuzu Çok Sıcak veya Çok Soğuk Ortamlarda Kullanmamaya Dikkat edin

Telefonlar neden kendi kendine kapanır sorununun olası sebeplerinden biri de ortam sıcaklığının çok düşük veya çok yüksek olmasıdır. Telefonları kullanırken 0°C​ altında ve 35°​C üstünde kullanılmaması tavsiye edilir. Bu değerlerin dışında kullanarak telefonunuzun koruma mekanizmasını bozabilirsiniz.  ​Bu gibi durumların başında telefonunuzu güneş ışığı altında yada kar gibi soğuk hava şartlarına maruz bırakmayarak bu olası sorun yaratacak durumlardan korunmanıza olanak sağlamış olabilirsiniz.

6- Telefonunuzun Hasar Alıp Almadığını Kontrol Edin

Telefonunuzun bir yere çarpması, düşmesi veya ekranın darbe alması telefon kasasının zarar görmesine ya da Anakart üzerinde hasar oluşmasına neden olabilir. Bu konunun çözümü için uzman birinden yardım almalısınız.

​7- Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Döndürün

Yukarıda verilen tüm sorun çözümlerinden sonra hala telefon neden kendi kendine kapanır sorununuzu gidermediyse cihazınızı sıfırlayarak fabrika ayarlarına döndürmelisiniz. Sıfırlama yapmadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi unutmayın. Aksi halde tüm bilgi ve verileriniz silinecektir.

13) Akıllı telefonlarda donma sorunu nasıl giderilir?

1- Yazılımsal Bir Sorun Olup Olmadığını Kontrol Edin

Telefon donma problemi yaşamanızın sebebi bazı donanımsal arızalar olabilir. Isınma sonrası telefon donması en çok karşılaşılan şikayetlerdendir. Çözüm yollarına geçmeden bunu tespit edip onarımı için yetkili servise göstermeniz gerekmektedir. ​

​2- Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Çoğu teknolojik alette olduğu gibi akıllı telefonlarınızda yaşadığınız donma sorunu için de ilk olarak telefonlarınızı açıp kapatmayı deneyebilirsiniz. Cihazı yeniden başlatmak sorunları giderme konusunda etkili bir taktiktir. Bu durumda hala aynı şekilde sonuç alamıyorsanız aşağıdaki yöntemleri denemeye devam etmelisiniz.

3- Uygulamalarınızı Kontrol Edin

Telefonlara yüklenen uygulamalar çoğu zaman telefonlarınızı yavaşlatabilir. Arka planda açık uygulamalar RAM tüketimi yaptığından telefonunuzu ağırlaştırabilir. Ayrıca uygulamalarınız güncel değilse de uygulamadaki bir sorun sebebiyle cihazlarınızın çalışmasını olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bu yüzden uygulamaların güncel versiyonlarını takip ederek önlem alabilirsiniz. ​

​​4- Depolama Alanınızı Boşaltın

Telefonunuzda çok fazla video, fotoğraf, dosya olması uygulamaların çalışırken donmasına, geç cevap vermesine ve hafıza alanın sınıra ulaşmasına ​neden oluyor olabilir. Mümkün olduğunca kullanmadığınız dosyaları silerek hafızanızı doldurmamaya dikkat ediniz.

5- Uygulamayı Tamamen Kapatın

Cep telefonunuzda bir uygulama donmuş yanıt vermiyorsa uygulamayı kapatmak çözüm sağlayabilir.  Eğer uygulamanın kapatılması mümkün olmuyorsa telefonu tamamen kapatmayı deneyebilirsiniz.

6- Telefonun Ayarlarını Sıfırlayın

Eğer tüm bu çözüm önerilerini denemenize rağmen bir sonuç alamadıysanız, telefonu sıfırlamak kalıcı bir çözüm sağlayabilir. Bunun yanında telefonun işletim sistemini yeniden yüklemek cihazınızdaki tüm verilerin ve ayarların silinmesine sebep olur. Mümkün olduğunca yedekleme konusuna dikkat ediniz.

 14) Iphone, İpad ve İpod touch’ınızdaki Safari ’den geçmiş nasıl silinir?

Geçmişinizi ve çerezlerinizi temizlemek için, Ayarlar> Safari ’ye giderek Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle ’ye dokunun.

Safari ‘den geçmişinizi, çerezlerinizi ve göz atma verilerinizi temizlemek Otomatik Doldurma bilgilerinizi değiştirmemektedir.

Çerezlerinizi temizlemek ve geçmişinizi gizlemek için Ayarlar> Safari> Gelişmiş> Web Sitesi Verileri ’ne gidin. Sonrasında Tüm Web Sitesi Verilerini Kaldır ’a dokunun.

Çerez, bir sitenin cihazınıza koyduğu veri parçalarıdır. Siteler bu şekilde, siz onları tekrar ziyaret ettiğinizde sizi hatırlayabilmektedir. Safari’nin çerezleri engelleyip engellemeyeceğini seçmek için ise;

Ayarlar> Safari ‘ye dokunun. Hemen sonra Tüm Çerezleri Engelle’yi açabilirsiniz.

15) Iphone alarm zil sesi değiştirme nasıl yapılmaktadır?

Adım Adım iPhone Alarm Tonu Değiştirme

 1. a) Saat uygulamasına tıklayın ve “alarm” sekmesini açın.
 2. b) Ayarlamak istediğiniz alarmı seçin ve ekranın sol üst köşesindeki düzenle düğmesine tıklayın.
 3. c) Ekrandaki ses ögesini seçin.
 4. d) iPhone ‘un sunmuş olduğu mevcut alarm sesleri ve cihazınızdaki ses kitaplığından parçalar sıralanmış olur.
 5. e) Tercih ettiğiniz ve uyanmanızı sağlayacak alarmı seçin.

Ayrıca zil sesleri bölümünden zil seslerinin ön izlemesini yapabilirsiniz. Zil seslerini beğenmezseniz iTunes Store’dan satın alabileceğiniz pek çok seçeneğe ulaşabileceğiniz gibi Store’dan indirebileceğiniz alarm seslerini de inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra “şarkılar” bölümünde şarkı seç seçeneğine tıklayarak çıkan ekranda kitaplığınıza göz atabilirsiniz. Daha sonra seçtiğiniz şarkıyı özel sesle kaydetmek için “kaydet” tuşuna basmanız yeterlidir.

16) Telefon hoparlöründen neden ses gelmez? Tüm detayları ile sizler için anlattık.

 1. a) İlk Problem Olan Çevresel Etkenlerden Ortaya Çıkan (Toz, Kir, Elbise Pamuğu) Partiküller İçin;

Konu hakkında bilgi sahibi ve tecrübeli bir teknisyenin uygun koşullarda, uygun ekipmanlar aracılığıyla temizlik işlemini yapması gerekmektedir.

 1. b) İkinci Problem Olan Donanımsal Problemler İçin İse;

İkinci problemin çözüm yolu ise yine teknisyen tarafından yapılacak olan hoparlör soketi değişimidir. Bu noktada tekrar etmekte fayda görüyoruz ki, değişimi kesinlikle kendiniz ya da bir tanıdığınız yapmamalıdır. Alanında uzman bir teknisyen gerekli koşullarda, gerekli teknik ekipmanlarla orijinal ürünler kullanarak bu işlemi gerçekleştirmelidir.

 1. c) Hoparlör Soketi Değişimi İçin Güvenilir Bir Firmadan Yardım Almalısınız

The Repair House ekibi olarak her cihazın modeline ve özelliklerine göre %100 orijinal ürünleri değişim süreçlerinde kullanmaktayız. Teknik servisimizde hoparlör soketi değişimi, alanlarında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özgü özenle seçilen ekipmanlarla gerçekleştirilmektedir. Telefonunuzda oluşan sorunu, bulunduğunuz yere gelerek, gözünüzün önünde tamir etmektedir. Böylece zaman kaybetmediğiniz gibi aynı zamanda “Kişisel verilerime bir şey olur mu?” endişesi taşımanıza gerek kalmamaktadır. Yerinde hizmet ilkesine bağlılık kapsamında MNG Kargo şirketi ile sağlanan işbirliği sayesinde İstanbul içindeki kullanıcılara 2 saat gibi kısa bir süre içinde adresten aldığı cihazı aynı gün içinde teslim edilebilmektedir. Ücretsiz olan bu kargo hizmetiyle kullanıcıları bekletmeden hızlı bir şekilde sorunlarını çözmek amaçlanmaktadır. Hoparlör soketi değişimi sonrasında sorunsuz ve temiz bir şekilde hoparlörünüz çalışacaktır.
Hoparlör değişimi fiyatları ise cep telefonu modellerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Tüm modeller için tamir ücretlerine “BURADAN” ulaşabilirsiniz.