Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

===================>h860
Destek: 0(850) 550 0990

Akıllı Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Giderilir?

Akıllı telefonlarda donma sorunu nasıl giderilir?

1- Yazılımsal Bir Sorun Olup Olmadığını Kontrol Edin

Telefon donma problemi yaşamanızın sebebi bazı donanımsal arızalar olabilir. Isınma sonrası telefon donması en çok karşılaşılan şikayetlerdendir. Çözüm yollarına geçmeden bunu tespit edip onarımı için yetkili servise göstermeniz gerekmektedir. ​

​2- Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Çoğu teknolojik alette olduğu gibi akıllı telefonlarınızda yaşadığınız donma sorunu için de ilk olarak telefonlarınızı açıp kapatmayı deneyebilirsiniz. Cihazı yeniden başlatmak sorunları giderme konusunda etkili bir taktiktir. Bu durumda hala aynı şekilde sonuç alamıyorsanız aşağıdaki yöntemleri denemeye devam etmelisiniz.

3- Uygulamalarınızı Kontrol Edin

Telefonlara yüklenen uygulamalar çoğu zaman telefonlarınızı yavaşlatabilir. Arka planda açık uygulamalar RAM tüketimi yaptığından telefonunuzu ağırlaştırabilir. Ayrıca uygulamalarınız güncel değilse de uygulamadaki bir sorun sebebiyle cihazlarınızın çalışmasını olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bu yüzden uygulamaların güncel versiyonlarını takip ederek önlem alabilirsiniz. ​

​​4- Depolama Alanınızı Boşaltın

Telefonunuzda çok fazla video, fotoğraf, dosya olması uygulamaların çalışırken donmasına, geç cevap vermesine ve hafıza alanın sınıra ulaşmasına ​neden oluyor olabilir. Mümkün olduğunca kullanmadığınız dosyaları silerek hafızanızı doldurmamaya dikkat ediniz.

5- Uygulamayı Tamamen Kapatın

Cep telefonunuzda bir uygulama donmuş yanıt vermiyorsa uygulamayı kapatmak çözüm sağlayabilir.  Eğer uygulamanın kapatılması mümkün olmuyorsa telefonu tamamen kapatmayı deneyebilirsiniz.

6- Telefonun Ayarlarını Sıfırlayın

Eğer tüm bu çözüm önerilerini denemenize rağmen bir sonuç alamadıysanız, telefonu sıfırlamak kalıcı bir çözüm sağlayabilir. Bunun yanında telefonun işletim sistemini yeniden yüklemek cihazınızdaki tüm verilerin ve ayarların silinmesine sebep olur. Mümkün olduğunca yedekleme konusuna dikkat ediniz.