Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

===================>h1020
Destek: 0(850) 550 0990

IPhone Suya Düştü, Ne Yapmalıyım?

iPhone Suya Düşerse Neler Yapılmalı?

Sahip olduğumuz akıllı telefonların, hayatımızda oldukça önemli bir yeri vardır. Birbirinden farklı model ve tasarımlarda üretilen her bir telefonun kalitesi ve özellikleri de bir değişkenliğe sahiptir.

Günümüzde telefon üretici firmalar arasında en güçlü şirketlerden biri olan Apple, oldukça fazla sayıda müşteriye sahiptir. Apple firmasının ürettiği iPhone marka telefonlar, birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Akıllı telefonlar çoğu zaman sert etkenlere maruz kaldıklarında birtakım zararlar görebilmektedir.

Yere düşürmek ya da bir yere çarpmak gibi durumların haricinde telefonun suyla temas edip buna maruz kalması da, olumsuz bir zararı ortaya çıkarabilir. Birçok farklı marka telefon kullanıcısında olduğu gibi iPhone marka telefon kullanıcıları da, telefonun suyla fazla temas etmesi halinde ne yapacaklarını tam olarak bilememektedir. Fakat böylesine acil bir durumla karşılaşıldığında, yararlanılabilecek bazı yöntemler vardır. Bunlar gerektiği gibi uygulandığında, telefonun zarar görmesi önemli ölçüde engellenebilir.

iPhone Suya Düşerse Neler Yapılmalı?

Cep telefonları, özellikle de iPhone marka telefonlar fiyat bakımından da oldukça yüksek seviyelerdedir. Bu bakımdan hiçbir insan, bu pahalı telefonlarının bir zarar uğramasından hoşnut olmaz.

Eğer bir iPhone marka telefon suya düşerse yapılması gerekenler arasında;

  • Suya düşen iPhone telefonunu derhal kapatmak,
  • Daha sonra hattı, telefonun yuvasından çıkarmak,
  • Bir kap dolusu pirinç hazırlamak,
  • Ardından ise telefonu bu pirinç kabının içerisine yerleştirmek,
  • Burada yaklaşık olarak iPhone telefonu, 2 ya da 3 gün boyunca bekletmek gibi aşamalar yere alır. ,

Suya düşen telefonunuzu kurtarmak ve onu oluşacak herhangi bir zarardan korumak için bu yöntem olukça işe yarayacaktır.

İşlemlerden Sonra

iPhone marka telefonunuzu pirinç içerisinde 2 veya 3 gün beklettikten sonra diğer adımları takip etmelisiniz. Öncelikle telefonunuzda birtakım küçük testler yapmaya başlayın. Bunun için, açma kapama tuşunu kontrolden geçirin. Home tuşuna da bakın. Ancak eğer her şey hala normale dönmediyse, telefonda bunu ekrandan ya da tuşlardan gözlemlemeniz mümkün olur. Bu aşamada tekrara telefonunuzu pirinç içerisinde birkaç gün daha bekletmeye devam etmeniz gerekecektir.

Önemli Hususlar

iPhone marka telefonunuzu, pirinç içerisinde beklettikten sonra telefonunuzu kurtarma şanslarınız olacaktır. Fakat düzelmediği takdirde uzman bir teknik servisten de destek alabilirsiniz. Genel olarak tuzlu su, telefona en çok zararı verirler. Bu bakımdan öncelikle eğer telefon tuzlu suya düştüyse, bunu tatlı bir suyla yıkayın ve ardından belirttiğimiz işlemleri uygulayın.